На діагональ монітора, його роздільну здатність та відношення сторін потрібно звертати увагу в залежності від специфіки вашої діяльності. Ви обираєте монітор для роботи з офісними додатками, для роботи з графікою, чи для відеоігор? Зараз ми розповімо, як обрати монітор спираючись на вищезгадані характеристики.

Діагональ характеризує фізичний розмір дисплею та вимірюється в дюймах. Для офісних працівників та для невибагливих користувачів підійдуть моделі з діагоналлю до 21 дюйма. Найвигідніший варіант для роботи з бізнес додатками та інтернет-серфінгу. Найпопулярнішою категорією є монітори від 21 до 24 дюймів. Такі моделі забезпечують хорошу якість зображення і чудово підходять для перегляду фільмів, роботи з різноманітними програмами та відеоігор. Серед користувачів, що професіонально працюють з графікою, обробкою фото та відео – немалою популярністю користуються 25-27 дюймові монітори. Такі моделі, як правило, забезпечують надзвичайно хорошу якість зображення.

Важливо зазначити, що діагональ – це інформація лише про фізичні розміри дисплею. Якість зображення визначають такі поняття як яскравість, кут огляду, частота, час відгуку матриці. Детальніше про них можна прочитати тут.
З другого боку, роздільна здатність екрану визначає кількість пікселів, які здатен відображати монітор. Це значення подається в двох цифрах (наприклад: 1920х1080, 1920х1200, 2560х1440, 1600х1200, 1680х1050, 1280х1024 тощо), які означають кількість пікселів по горизонталі та по вертикалі монітора. В характеристиках монітора вказується максимальна роздільність екрану, яка розкриває весь потенціал дисплею. Наприклад, якщо вказана максимальна роздільна здатність монітора 1920х1080, то це буде самим оптимальним розширенням для даного монітора. В налаштуваннях комп’ютера, цей параметр можна змінити на менший (наприклад, 800х600), але тоді якість зображення буде помітно гіршою.

Важливо зазначити, що термін «Максимальна роздільна здатність» - це розміри монітора в пікселях, та не має нічого спільного з терміном «Роздільна здатність (щільність пікселів) монітора», що виражається в пікселях на дюйм і позначається як PPI (pixels per inch).

Також, варто згадати ще один критерій характеристик монітора – співвідношення сторін. Цей параметр означає відношення ширини дисплею до його висоти. На сьогоднішній день самими розповсюдженими відношеннями сторін є 16:9 або 16:10. Більш старих моделей зі співвідношенням сторін 4:3 або 5:4 цілком вистачить для роботи з різноманітними офісними додатками та інтернет-серфінгу. В свою чергу, моделі зі співвідношенням сторін 16:9 або 16:10 підходять для більш сучасних потреб, як от перегляд кіно, відеоігри, робота з графікою, фото або відео.