Оперативна пам’ять (RAM) є одним з самих головних характеристик комп’ютера. Без неї ви просто не зможете ввімкнути комп’ютер. Для чого ж потрібна оперативна пам’ять і чому вона така важлива?

Перш за все, варто коротко пояснити принцип роботи даного компонента комп’ютера. Чим пам’ять RAM відрізняється від HDD чи SSD? Річ у тім, що оперативна пам’ять призначена для запису, зберігання та читання інформації в процесі її обробки. Це швидкодійна комп’ютерна пам’ять, яка, на відміну від пам’яті для тривалого зберігання (HDD чи SSD), працює з певної інформацією лише тимчасово. Тобто, вона дозволяє швидко опрацьовувати саме ту інформацію, яка потрібна на даний момент.

Отож, що це таке розібрались. Як щодо таких термінів як DDR2, DDR3, DDR4? Це позначення типу оперативної пам’яті. Всього є 4 типи, але на сьогоднішній день є сенс розглядати лише 3 з них.

  • Перший тип – DDR2. Зустрічається надзвичайно рідко і є пережитком минулого. Такий тип оперативної пам’яті можна зустріти лише в дуже старих моделях комп’ютерів. Сьогодні купувати систему з підтримкою DDR2 пам’яті просто не має сенсу.
  • Найпоширеніший на сьогодні тип оперативної пам’яті – DDR3. Такий тип пам’яті використовується по цей час і ще певний час буде доволі актуальним навіть для сучасних систем.
  • Є ще такий тип як So-DIMM DDR3. Це така сама DDR3, тільки менших розмірів. Вона призначена для ноутбуків або міні-ПК.
  • І останній тип – DDR4. Наступне покоління RAM з незначними покращеннями у швидкості роботи. Основним фактором при виборі між DDR3 та DDR4 пам’яттю є питання сумісності з материнською платою та процесором. Якщо ваша материнка підтримує DDR3 – то не варто гнатися за DDR4 і купувати нову. DDR4 однозначно варто купувати, але лише у випадку, якщо ви збираєте новий комп’ютер з нуля.

Але швидкодія вашої системи залежить не лише від типу оперативки, але і її кількості. Тут працює правило: чим більше – тим краще. Чим більша ємність RAM, тим більше інформації зможе обробляти ваш комп’ютер.

Кількість оперативної пам’яті потрібно обирати в залежності від того, як ви користуєтесь своїм ПК та які програми використовуєте. Для вибагливих програм або відеоігор лише потужного процесора або відеокарти буде недостатньо. В такому випадку комфортним мінімумом будуть 8 ГБ пам’яті. Рекомендований обсяг 16ГБ-32ГБ. Якщо ж ви користуєтесь комп’ютером в офісі для роботи з різноманітними документами, або вдома для перегляду фільмів та серфінгу в інтернеті – 4 ГБ буде цілком достатньо. Але в сучасних реаліях – 8ГБ золота середина між вибагливими системами й звичайними домашніми станціями.