Обираючи монітор, ви стикнетеся з такими характеристиками як кут огляду, час відгуку матриці, частота кадрів, яскравість, тощо. Чому важливо звернути на них увагу та що вони означають? Всі ці характеристики впливають на якість зображення монітору. Давайте розглянемо їх по-порядку.

Від максимального кута огляду залежить наскільки сильно буде деформуватись зображення на моніторі. Це можна спостерігати глянувши на монітор під екстремальним кутом. Тобто, чим більший кут огляду – тим менше буде спотворюватись зображення під час повороту екрану.

Яскравість також грає велику роль в якості зображення. Чи буде дисплей чітким при різному освітленні, залежить від рівня яскравості. Найкращим прикладом будуть екрани смартфонів. Ви часто користуєтесь смартфоном на вулиці, чи не так? Отже, ви зацікавлені в тому, щоб у вашого девайсу була хороша яскравість і дисплей не тьмянів на фоні сонця (адже це надзвичайно потужне джерело світла).

Далі варто поговорити про час відгуку матриці та частоту кадрів. Ці характеристики впливають на чіткість та плавність зображення. Чим менший час відгуку – тим швидше пікселі реагують на зміну зображення. З іншої сторони, частота кадрів (або як їх ще називають – FPS) означає кількість відображених кадрів в секунду. Тобто тут працює правило чим більше – тим краще. Частота кадрів за секунду вимірюється в герцах (1 Hz = 1 fps).