На просторах інтернету можна часто зустріти запитання «Який краще монітор обрати LED чи IPS?» або «LCD чи LED монітор обрати?» і ці питання в корені невірні. LCD, LED і IPS – всі три абревіатури стосуються різних характеристик монітору. LCD – це сам тип дисплею, їх ще називають рідкокристалічними дисплеями. IPS – це тип матриці тих самих РК-дисплеїв. Детальніше про LCD та IPS ви можете дізнатись тут(LCD) і тут(IPS).

А що ж таке LED? Зараз поговоримо про це детальніше.

LED відноситься до типу підсвічування, використовуваного для освітлення рідких кристалів на РК-моніторі, в якому кожною точкою (пікселем) є один або кілька напівпровідникових світлодіодів. Такі монітори ще називають світлодіодними.
В свою чергу, CCFL – це флуоресцентні лампи з холодним катодом. Застосовуються в класичних РК-моніторах, телевізорах та іншій техніці.

Переваги світлодіодних моніторів полягають в більш низькому енергоспоживанні та меншими габаритами (вони тонші) в порівнянні з CCFL дисплеями. Крім того, LED дисплеї дають кращі відтінки чорного та мають більш широку гаму кольорів ніж CCFL. Світлодіодні дисплеї дешевші, надійніші і менш небезпечні для навколишнього середовища, на відмінну від його флуоресцентного еквіваленту.

З іншого боку, CCFL - більш безпечні для очей ніж LED лампи. Це зумовлено тим, що CCFL дає більш розсіяне, тепле випромінювання. Плюс до цього, CCFL підсвічування мерехтить з набагато більшою частотою і його швидкість загасання досить велика, на відміну від LED. LED інколи починає помітно мерехтіти при зменшенні яскравості, що може сильно стомлювати очі.