Дуже часто перед покупкою комп’ютера останнє на що звертається увага покупця – це сам корпус. Через незнання важливості даного фактора, пізніше клієнт може сильно розчаруватися. Адже від правильного вибору розмірів вашого майбутнього комп’ютера залежить його продуктивність, рівень шуму, температура нагрівання та багато інших «дрібниць».
Отож, як правильно обрати форм-фактор корпусу ПК?

Спочатку, розглянемо які існують формати корпусів.

Варто зазначити, що форм-фактор це не лише розміри самого корпусу, але і комплектуючих. Наприклад, неможливо помістити відеокарту типу GeForce RTX 2060 в малий форм-фактор – вона просто не влізе. А якщо і влізе, то малий простір всередині корпусу буде перешкоджати ефективному охолодженню відеокарти, що, в свою чергу, може пошкодити інші комплектуючі комп’ютера.
Обирати розміри майбутнього ПК потрібно в залежності від ваших потреб. Сучасні комплектуючі, як правило, великих розмірів (наприклад потужні відеокарти). З цього слідує, що чим потужніший комп’ютер – тим він більший.

Повна вежа (Full tower)

Даний корпус має від 4 до 9 слотів для DVDROM, від 6 до 12 слотів під HDD та можливість встановлення 7 карт розширення. Такий ПК вміщує повнорозмірну системну плату формату ATX. Тобто, в такому корпусі є максимальна кількість слотів для розширення. Але кількість приєднуваного «заліза» залежить виключно від системної плати.
Отже, повна вежа орієнтована на системи з високою продуктивністю. Великі розміри дозволяють вмістити багато комплектуючих, яким не буде «тісно» в корпусі і вони зможуть оптимально охолоджуватись.

Міні вежа (Mini Tower)

Найпоширеніший розмір корпусу для домашніх та офісних ПК. Як правило, вміщає 2 слоти для DVD-ROM та 4 слоти для HDD. Невеликі розміри та розширюваність робить даний корпус практично універсальним. Найчастіше зустрічається в офісах або як невибагливий домашній ПК. Хоч корпус і має хорошу розширюваність, для надзвичайно потужного заліза місця буде замало, і система буде перегріватись.

Міні ПК або настільні ПК (Small Form Factor/Desktop)

Відносно малі настільні ПК з компактним блоком живлення. Вони вміщають в себе системну плату формату mATX, на яких в два рази менше слотів розширення ніж на повнорозмірних платах. Такий корпус не розрахований на потужні ігрові системи. Даний варіант більше орієнтований на роботу з офісними додатками.
Завдяки компактності, комп’ютер в малому корпусі легко інтегрувати в будь-яке офісне середовище.

Мікро ПК (Ultra Small Form Factor)

Мають ще менший корпус ніж міні-пк, що дає навіть більші обмеження в розширюваності та потужності комп'ютера. Проте, завдяки своїм габаритам, його можна розмістити де завгодно, навіть на ніжці монітора (якщо у монітора передбачене таке кріплення). Такі комп’ютери використовуються в основному в офісах.